New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
| Power | 50W (LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Natural White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 40 Hz |
| Size/Dimension | 4 Feet(Height) |
| Number Of Lights | 2 |
View Complete details
| Power | 50W (LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Size/Dimension | 3 Feet(Height) |
View Complete details
| Power | 50W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
| Size/Dimension | 9 Feet(Height) |
View Complete details
| Pole Type | Straight Type |
| Material | Aluminium |
| Power | 50 W(LED) |
| Usage/Application | Street |
| Lighting Color | Warm White |
| Dimensions | 7 Feet(Height) |
| Number Of Light | 1 |
| Voltage | 220 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Power | 80W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP44 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 6 Feet |
| Pole Type | Bollard |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Black Outdoor Light
4. Parth Light etc.
View Complete details