New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 30 Piece
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Warm Light |
| Frequency | 50Hz |
| Dimension | 10Inch(Height) |
| Usage/Application | Led Post Top |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Outdoor Light
4. Parth Light etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | Iron |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | For Lighting Purpose |
| Input Voltage | 240V |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 50 Hz |
| Dimension | 10 Feet(Height) |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Street Light |
| Input Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Natural White |
| Frequency | 35 Hz |
| Features | LED Post Top |
| Dimension | 12 Feet(Height) |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Usage/Application | LED Garden Light |
| Input Voltage | 220V |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 30Hz |
| Dimension | 1 Feet(Height) |
View Complete details