New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Aluminium |
| Height | 3 M |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 50W(LED) |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Lighting Color | Natural White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 40Hz |
| Size/Dimension | 7.5 Feet(Height) |
| Number Of Lights | 2 |
View Complete details
| Power | 45W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP44 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 35 Hz |
| Size/Dimension | 12 Feet(Height) |
| Number Of Lights | 3 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| Material | Aluminium |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 50 W |
| Usage/Application | Garden |
| Power | Electric |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | Dual Arm |
View Complete details
| Power | 50 W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Natural White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 40 Hz |
| Size/Dimension | 10 Feet(Height) |
View Complete details
| Power | 55W(Bulb) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 35 Hz |
| Size/Dimension | 15 Feet(Height) |
View Complete details