New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Tubular |
| Features | Single arm Street Light Pole |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Tubular |
| Dimensions | 20Feet(Height) |
| Pole Color | Black |
View Complete details
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimensions | 15 Feet(Height) |
| IP Rating | IP 66 |
| Power | 50W(LED) |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Highway |
View Complete details
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimensions | 15 Feet(Height) |
| Power | 60W(LED) |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Street |
View Complete details
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimensions | 22 Feet(Height) |
| IP Rating | IP 66 |
| Power | 50W(LED) |
| Voltage | 220V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Height | 12 Feet |
| Pole Type | With 4 hanging arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Decorative |
| Finishing Type | PU paint |
| Length | 3- 6mtr |
| Thickness | As per requirement |
| Color | As per requirement |
4 Light hanging arm
View Complete details