New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Input Voltage | 220V |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 30Hz |
| Dimension | 10 Feet(Height) |
| Power | 50W(LED) |
View Complete details
| Power | 50W(LED) |
| Height | 10 feet |
| Material | ms |
| Lighting Color | White |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 240V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material | Mild Steel |
| Power | 50W(LED) |
| Country of Origin | Made in India |
| Laser cutting pole | 9500/- |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Pole Type | Umbrella Type Pole |
| Power | 50W(LED) |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 55 |
| Shape | Decorative |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50Hz |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Lighting |
| Lighting Color | Cold White, Warm White, Natural White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 240V, 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Base Type | Square Baseplate 250x250x10 |
| Color Code | Black |
| Lamp Type | 2nos. Tubelight of 20 watt in Pipe |
| Mounting Type | 40 Watt Led mounted on Top |
| Warranty | 2 Yrs Led Light |
| Holder Type | Aluminum Post Top |
| Surface Finishing | Pu Coated Paint |
| Diameter | 114 MM Pipe Dia |
| P.V. Module | Philips Module |
| Size/Dimension | 114mm Pipe DIA |
| Base Thickness | 10MM |
| Height | 8 Feet |
| Number Of Lights | 3 nos. |
| Pole Type | FRP Pole |
| Style | Umbrella Style Top |
| Voltage | 220-240V |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 100W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
| Size/Dimension | 9 Feet(Height) |
View Complete details