New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Iron |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 50W(LED) |
| Body Material | Cast Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Size/Dimension | 7 Feet(Height) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Height | 3 M |
| Material | Cast Aluminum |
| Lighting Color | Cool White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | 3 |
| Dimensions | 10Feet(Height) |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 50W(LED) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Body Material | Iron |
| Usage/Application | Lighting |
| Shape | Round |
| Input Voltage | 240V, 220 V |
| Height | 10feet |
| Light Source | B22 Lamp Holder |
| Number Of Lights | 1 |
| Pole Type | Lamp Post |
| Voltage | 220-240V |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 100W(Bulb) |
| Body Material | Cast Aluminum |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 40Hz |
| Size/Dimension | 10 Feet(Height) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Piece
| Height | 5 Feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Power | 50W(LED) |
| Material | Aluminium |
| Voltage | 220V |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Outdoor Light
4. Parth Light etc.
View Complete details
| Power | 20 W |
| Application Area | Office |
| Lighting Source | Incandescent Bulb |
| Weight | 3kg |
| Dimension | 20 Inch(Height) |
| Body Material | Cast Aluminum |
| Mount Type | Wall Mounted |
View Complete details
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Power | 65W(LED) |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Highway |
| Material | Cast Aluminium |
| Voltage | 240V |
View Complete details