New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Height | 3 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | PU Coated paint |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Height | 3 M |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Lighting |
| Lighting Color | Cold White, Natural White, Warm White |
| Lighting Type | Bulb, Led |
| Input Voltage | 240V, 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Black Outdoor Light
4. Parth Light etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Height | 10ft |
| Shape | Decorative |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | PU coated Paint |
| Design | Victorian Type |
| Light Source | Led or Bulb |
| Bottom Size | Round Shape Baseplate |
| Features | Aluminium Pole |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Height | 4 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | PU coated Paint |
| Country of Origin | Made in India |
| Victorian Type | 16500 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 50W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Size/Dimension | 7 Feet(Height) |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 50W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Size/Dimension | 10 Feet(Height) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 50W(LED) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Lighting Purpose |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Size/Dimension | 6 Feet(Height) |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Warm White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Dimensions | 8 Feet(Height) |
| Power | 100W(Bulb) |
| Voltage | 220V |
View Complete details
| Power | 55W(Bulb) |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 40Hz |
| Size/Dimension | 10 Feet(Height) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Piece
| Height | 3 M |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | PU coated Paint |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 50W(Bulb) |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Size/Dimension | 20 Feet(Height) |
View Complete details
| Body Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Garden Pole Light |
| Power | 45W |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 45 Hz |
| Size/Dimension | 16 Feet(Height) |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Outdoor Light
4. Parth Light etc.
View Complete details