New Delhi, Delhi
GST No. 07AIIPN8367K1ZK
Call 08047675002 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 30 Piece
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 55 |
| Usage/Application | Street Pole Light |
| Power | 40W(LED) |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 30 Hz |
| Size/Dimension | 10 Feet(Height) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Height | 3mtr |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | pole only |
| Country of Origin | Made in India |
We "Greenlite India" are As A Proprietor Firm Manufacturer in
1. Pole Light
2. Garden Pole Light
3. Black Outdoor Light
4. Parth Light etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimensions | 20Feet(Height) |
| Power | 50W(LED) |
View Complete details
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimensions | 25 Feet(Height) |
| Power | 35W(LED) |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Street |
View Complete details
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Power | 50W(LED) |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Street |
| IP Rating | IP 66 |
| Dimensions | 20 Feet(Height) |
| Voltage | 440V |
View Complete details